Bize Ulaşın:282 652 60 14

Laminat Parke sağlıklı mıdır?

Comment are off
Sıkça duyduğumuz “ev tozu alerjisi” nden bir çok insan etkilenmiştir ki bu alerji aslında tozun içinde bulunan mikroba karşı duyulan bir alerjidir. Bunun da ötesinde bazı döşemeler halı gibi toz toplanmasına neden olurken aynı zamanda bu zeminlerde böceklere yaşama ortamı da sağlar. Böylelikle, bu minik böcekler sadece alerjisi olanlara değil sağlıklı kişilerde de alerjiye sebep olabilir.
Çoğu yetişkinler ve çocuklar ev tozu alejisinden dolayı sıkıntı yaşamaktadırlar ve eğer zamanında müdahale edilmezse bunun astıma dönüşeceği söylenmektedir.
Tekstil elyafları ve halı içlerinde bulunan bu küçük böcekler insan sağlığı için ciddi bir tehlike teşkil etmektedir. Alternatif olarak gelen Laminat yer döşemeleri insanlara sağlıklı bir ortam sağlamaktadır. Büyük bir çaba sarfetmeden hafif bir nemli bez kullanarak zemini temizleyebilirsiniz. Halı döşemeye kıyasla sağladığı yüksek hijyenli ortam sayesinde laminat parke sadece alerjisi olan kişiler için değil aynı zamanda sağlıklı bir ortam isteyen ailelerin tercih ettiği zemin döşemesidir.
Bebekler sürekli yerde emekledikleri için ellerini yere dokunduktan sonra ağızlarına götürürler. Bundan dolayı zeminin mantarlardan ve bakterilerden mümkün olduğunca arındırılmış olması gerekir. Yıldırım Parke’nin size sunduğu ürünler, temiz tutulması kolay ve alerjiyi tetikleyecek olan maddeleri içermez. Yıldırım Parke ile çalışmaya karar verdiğinizde hayat tarzınıza sağlık ve kalite katacak, zemindeki mikroplara artık veda edeceksiniz.